Vysnívaný drahokam

Ak má Vaša vyvolená svoj vysnívaný drahokam, je to bezpochyby správna voľba. Prírodný zafír, rubín, smaragd, akvamarín, turmalín, topás, granát, citrín, ametyst či mnohé ďalšie vzácne kamene môžu tvoriť dokonalé srdce ktorý potrebuje Váš zásnubný prsteň biele zlato . Vopred sa však poraďte so skúseným expertom vo Vašom klenotníctve, či Vami zvolený drahokam spĺňa tie najnáročnejšie kritériá na každodenné nosenie po mnoho rokov.
Pokiaľ Vaša priateľka nemá žiadnu preferenciu pre konkrétny drahokam, máte to veľmi jednoduché. Mnohé z prírodných kameňov do neho nepatria kvôli svojej vysokej krehkosti. Vyhýbajte sa preto perlám, drahému opálu či koralu.
 

Zvoľte ten správny drahokam

Nezabudnuteľné okamihy si vyžadujú nezabudnuteľné dary. Ak chcete dať Vašej milovanej len taký osadený zirkónom – umelý kameň zrodený v chemickom laboratóriu tak vedzte, že táto voľba je najväčším prehreškom proti etikete. Zásnubný prsteň biele zlato nemusí obsahovať diamant, nemusí stáť veľa  peňazí, ale osadiť doň umelý kameň je niečo neodpustiteľné. Ako môže byť v očiach Vašej milovanej umelý kameň symbolom Vašej pravej lásky? Nehovoriac o tom, že z technického hľadiska ide o kameň, ktorý v dôsledku oderu hrán časom nenávratne stratí svoj glanc.